Prognoza cen złota i przewidywania na lata 2022, 2023-2025 i późniejsze

Prognoza amerykańskiego banku inwestycyjnego na trzeci kwartał tego roku zakłada dalszą obniżkę kurs w kierunku 1800 dolarów za uncję. Jednak inflacja nie jest jedynym czynnikiem, który może mieć wpływ na rekordowy wzrost cen złota na przestrzeni kolejnych 10 lat. Złoty kruszec wrażliwy jest także na inne czynniki rynkowe jak na przykład decyzje Banku Centralnego, konflikty i sytuacja światowych gospodarek w najbliższej dekadzie. Prognoza zakłada rzeczy, które da się przewidzieć, jednak nadal pozostaje jedynie prognozą.

Czy można trzymać złoto w domu?

Sposobów na przechowywanie złota jest przynajmniej kilka. Można je bowiem zdeponować w jednym z banków, przetrzymywać w skarbcu producenta złota, zamknąć w domowym sejfie lub w skrajnym przypadku zakopać w ogródku.

Ustalać zysk zgodnie z tym planem handlowym należy także w dwóch miejscach. Pierwszą połowę pozycji w złocie można zamknąć w okolicach prognozowanej wartości, 1820 USD. Pozostałość aktywu można sprzedać po cenie 1905 USD. Następnie, jeśli usdgbp x się uda i ujrzymy cofnięcie do dotychczasowych poziomów, plan handlowy można powtórzyć jeszcze raz. Jeśli chodzi o prognozę cenową, to pod koniec 2022 roku, wedle analityków Incrementum, uncja złota powinna kosztować około USD.

Cena oleju w sklepach jeszcze nas zaskoczy? Perspektywy są dobre, chyba że zabraknie gazu. Wtedy i czasowo butelek z olejem

Inflacja, ryzyko pandemii i napięcie geopolityczne doprowadziły do wzrostu – kurs XAU przekroczył $1900 za uncję. Eksperci Incrementum podkreślają, że utrzymany jest trend zwiększania przez banki centralne udziału złota w rezerwach. Wskazują także, że komunikaty centralnego banku Rosji o zwiększaniu rezerw w złocie z pewnością miały duży wpływ na umocnienie się rubla w stosunku do innych walut w ostatnich tygodniach. Według nich, złoto w kolejnych latach będzie znacząco umacniało swoją pozycję jako „kotwica” chroniąca przed niestabilnością rynku walutowego.

Notowania cen złota wyrażone w złotówkach w przeciwieństwie do rynku amerykańskiego mogą wzrosnąć. Powodem tego był spadek wartości złotówki do dolara. Drugim powodem spadku cen w ubiegłym roku mogłabyś potrzeba „odreagowania” wzrostów z dwóch lat poprzednich.

Czy warto obecnie kupować złoto?

Na pytanie czy warto kupić złoto należy odpowiedzieć twierdząco, ale nie dlatego, że w najbliższym okresie na pewno zacznie ono przybierać na wartości (nikt nie wie, kiedy to nastąpi). Jest tak z tego względu, że kruszec stanowi zabezpieczenie na niepewne czasy i okresy silnych wzrostów cen w gospodarce.

Analitycy Deutsche Bank przewiduj, że na koniec 2022 notowania złota będą wynosić 1500 UZD/ oz. Dział analiz Commerzbank widzi rynek światowy trochę wyższą cenę wynosząca 1900 USD / oz. Analitycy innych banków także nie przewidują wzrostu cen powyżej rekordu z 2020 r.

Złoto tanieje w trakcie porannej części wtorkowej sesji w oczekiwaniu na publikację danych inflacyjnych za lipiec w USA, które mogą rzucić nieco światła na to, jaką decyzję podejmie Rezerwa Federalna we wrześniu. W środę zostanie opublikowany odczyt inflacji CPI w USA Złoto potaniało o 2,4% od początku roku Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl Złoto tylko nieco poniżej 1800 dol. Za uncję Cena złota we wtorek rano opada o 0,2% do 1784,80 dol. Jeszcze przed trzema tygodniami notowania metalu szlachetnego osiągnęły wielomiesięczne minima na kluczowym wsparciu przy 1680 dol. Opublikowane w piątek dane o nowych zatrudnieniach w sektorze pozarolniczym (ang. non-farm payrolls, NFP) w Stanach Zjednoczonych wskazały na 528…

Złoto w dół w czwartek, inflacja CPI w USA poniżej szczytu

Osłabienie dolara po ostatnim posiedzeniu amerykańskiej Rezerwy Federalnej wpłynęło na wzrost ceny złota. Choć podwyżka stóp procentowych była zgodna z oczekiwaniami, dane makro oraz gołębie wypowiedzi spowodowały, że inwestorzy mocniej skupili swoją uwagę na tym, co będzie działo się jesienią. Dolar słabnie, złoto drożeje Na ubiegłotygodniowym posiedzeniu FED podniósł stopy procentowe o 75 punktów bazowych. Była to decyzja zgodna z oczekiwaną, a cały dotychczasowy cykl podwyżek w tym roku sprawił, że stopy procentowe znalazły się w przedziale 2,25-2,5 proc.

prognoza ceny złota

Niosą ze sobą wysokie ryzyko szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej. 75% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy. Niosą ze sobą wysokie ryzyko szybkiej utraty pieniędzyz powodu dostępu do dźwigni finansowej.

Nadchodzi stagflacyjny krach, jak zachowa się złoto?

Wszystko wskazuje na to, że przed światową gospodarką są teraz dwie drogi. Możliwy jest tylko dalszy wzrost inflacji lub walka z nią poprzez podnoszenie stóp procentowych, co prowadzić będzie do osłabienia koniunktury. Jak na razie banki centralne, w tym amerykańska Rezerwa Federalna i nasz NBP, podejmują mocno spóźnioną walkę z inflacją. Niektórzy ekonomiści kreślą jednak lepsze scenariusze. – Dobrą wiadomością dla złota jest to, że wiele zacieśnień monetarnych jest już wycenionych, co jest głównym argumentem przeciwko niedźwiedziom.

Jeśli chodzi o złoto, Puppendahl przewiduje ogromne przyspieszenie cen do 2023 r., Następnie pewną korektę i ostateczny punkt kulminacyjny około 2025 r. Stoi również na stanowisku, że nie jest przesadą przewidywanie, że złoto dotknie i może przekroczyć 1900 USD w tym lub w przyszłym roku. W każdej innej walucie złoto jest już na nowych szczytach. Kreowany od kwietnia ruch spadkowy skutecznie zmienił też sentyment do sektora metali szlachetnych, faworyzując w coraz większej mierze scenariusz odbicia dolarowej ceny. Złoto w rejonach wsparcia Dzisiaj przyjrzymy się bardziej technicznej kwestii złota i srebra, a dokładniej bilansowi lipca, który pozostawia po sobie bardzo interesujące elementy na wykresach. Na początek wykres złota w interwale miesięcznym, na którym przetestowane zostało dolne ograniczenie ruchu bocznego, w którym kurs porusza się od dwóch lat.

W dobry dla złota, bo recesyjny lub stagflacyjny, rozwój wypadków wierzą analitycy MUFG. Analitycy TD Securities spodziewają się, że wraz z gwałtownym wzrostem stóp procentowych kurs złota straci wszystkie ostatnie zyski i spadnie poniżej poziomu 1800 dolarów za uncję. Także Dorota Sierakowska z DM BOŚ przypomina, że im wyższa inflacja, tym większa szansa na odważniejsze podwyżki stóp procentowych, na rosnącą siłę amerykańskiego dolara i presję na niższe ceny złota.

prognoza ceny złota

Udostępnij Komentuj Złoto od kilku tygodni nie drożeje, bo przegrywa konkurencję z coraz mocniejszym dolarem i amerykańskimi obligacjami osiągającymi wyższe rentowności. Szansą dla kruszcu może być nadciągająca recesja, gdyż wówczas metale szlachetne staną się dla inwestorów «bezpieczną przystanią». Rok 2020 był bardzo korzystny dla osób, które inwestowały w złoto. Cena złotego kruszcu znacząco wzrosła – co z resztą trwa już od kilku lat. Czy jednak nadal złoto będzie opłacalną inwestycją – tego nikt nie zagwarantuje, ale na szczęście istnieją prognozy, spekulacje i rachunek prawdopodobieństwa. Zgodnie z powyższą realną prognozą złota na powyższym wykresie zaznaczono granice ruchu ceny dla każdego miesiąca.

Królewski metal praktycznie zniknął z radarów głównych mediów finansowych. O złocie od wielu miesięcy jest cicho lub wręcz bardzo cicho. Bo zbytnie „wygrzanie” zainteresowania w 2020 roku zakończyło się straconym dla metali szlachetnych rokiem 2021. Ceny złota pójdą jeszcze w górę – wynika z prognozy ekonomistów Goldman Sachs – najbardziej wpływowego banku na świecie. „Podstawy są takie same dla złota i srebra, ale srebro porusza się w znacznie bardziej niestabilny sposób.” – powiedział.

Pasażerowie wracają do samolotów. Obsłużono o 440% więcej podróżnych niż rok temu

Co przy tym bardzo ważne, koszt uncji żółtego metalu określany jest w dolarach amerykańskich. Z polskiego punktu widzenia ma to duże znaczenie, gdyż ostateczna cena wynika także ze stosunku PLN do USD. Nikogo nie powinno więc dziwić, żecena sztabki złotaw skupie czy u dilera zmienia się praktycznie codziennie. Zjawisko to wynika jeszcze jednej ważnej przesłanki – niska marża na sztabki i monety nie pozwala na ukrywanie wahań kursów.

Б) W okresach wzrostu gospodarczego i giełdy złoto powinno «konkurować» o dochodowość i uwagę inwestorów. Co więcej w takich momentach inflacja zwykle znajduje się na wysokim poziomie. forex dzisiaj: zapasy spadają jako amerykańskie treasury rentowności spike W ciągu całego roku będzie stabilny wzrost z niewielkim spowolnieniem trendu wzrostowego we wrześniu i październiku. Pod koniec czerwca średnia cena wyniesie około $2379.

Notowania złota rozpoczęły bieżący tydzień spokojnie, jednak już od środy cena tego kruszcu dynamicznie rośnie. Ten scenariusz nie jest dużym zaskoczeniem, bowiem ostatnie dni na rynku złota kręciły się wokół środowej decyzji Fed ws. Te informacje pozytywnie wpłynęły na złoto, które… Notowania metali szlachetnych w ostatnich dniach pozostają pod presją strony podażowej. Wszystko za sprawą powrotu oczekiwań jastrzębiego nastawienia Fed do polityki monetarnej w USA. Poziomu stóp procentowych w tym kraju – o ile oczekiwania wskazują raczej na podwyżkę o 0,75 pkt.

To dwa razy więcej, niż w 2009 r., w samym szczycie kryzysu finansowego. Piątkowa sesja na rynku złota zakończyła się kolejną przeceną i zamknięciem tuż powyżej ważnego wsparcia na poziomie 1700 USD. Nie pomogło lekkie cofnięcie na dolarze oraz na rentownościach obligacji. Zagrożeniami dla globalnej koniunktury są także zawirowania na chińskim rynku nieruchomości oraz wysokie ceny surowców energetycznych, które uderzają w nastroje konsumentów. Wzrostowi cen złota ma sprzyjać nie tylko inflacja, ale całe rynkowe otoczenie. Wpływ na nie będą miały choćby działania banków centralnych czy napięcia między Zachodem a Wschodem.

Bitcoin po 100 tys. dol., złoto 2 tys. dol. i ropa 50 USD, uważa czołowy analityk Bloomberga

Obecnie narzędzie FedWatch z grupy CME pokazało, że rynki wyceniają z 60% prawdopodobieństwem podwyżki stóp o 50 pb. Dane o inflacji w USA były momentem przynajmniej chwilowego zwrotu sentymentu na rynkach. Rynki spodziewają się teraz podwyżki stóp procentowych o 50 pb. Kurs EUR/USD dotarł do kluczowego poziomu 1,36, po czym zaczęły się spadki Złoto z problemami…

Poza tym na wartość kruszcu wpływa prawo podaży i popytu. Szczególnie w czasach kryzysu, ponieważ właśnie wtedy kupcy najbardziej napędzają rynek złota, jako że uchodzi ono za bezpieczną inwestycję (więcej o inwestowaniu przeczytasz tu). Cena jest określana w dolarach amerykańskich i odnosi się do uncji. To międzynarodowa ustandaryzowana jednostka, która dotyczy 31,1 gram kruszcu o czystości 999,9 promila.

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *

Abrir chat
Hola 👋
¿En qué podemos ayudarte?